پروژه کمک

برنامه مساعدت برای افراد ملکی آسیب دیده از جنگ (کمک)

mmd

در مورد برنامه کمک (COMAC):

برنامه کمک (COMAC) فراهم کننده خدمات جامع به افراد ملکی افغان و وابستگانشان که بر اثر جنگ در افغانستان مجروح، اعضای خانواده خویش را از دست داده و یا اینکه معیشت انان به طور منفی اسیب دیده باشد، می باشد.

این برنامه توسط حمایت مالی ادارۀ انکشاف بین‌ المللی ایالات متحدۀ امریکا(USAID)  و توسط نهاد بلومانت (Blumont) با همکاری وزارت امور شهدا و معلولین در سراسر افغانستان اجرا می گردد.

کمک رسانی به افراد اسیب دیده:

کمک (COMAC) فراهم کننده خدمات عاجل (اقلام غذای و غیر غذایی) و زنجیره ای از خدمات بلند مدت ( خدمات تداوی، بازتوانایی فزیکی، رجعت، حمایت روانی ـ اجتماعی و مساعدت به ایجاد درامد) به افراد اسیب دیده می باشد.

mmd

 از اغاز الی (اپریل  ۲۰۲۱) برنامه کمک به ۱۷۷۶۱ خانواده ها متضرر، ۲۶۳۲۷ بسته های کمکی عاجل و  ۷۳۵۱ بسته های کمکی درازمدت در ۳۴ ولایات افغانستان کمک نموده است که در نتیجه ان بیشتر از ۱۳۱۰۰۰ افراد ملکی مستفید شده اند

 

mmd

ارتقا ظرفیت:

برنامه کمک با دولت و مسوولین محلی در راستای بلند بردن ظرفیت برای براوردن نیازهای افراد اسیب دیده از جنگ و خانواده های انان کار می کند و با نهادهای دولتی از جمله وزارت امور شهدا و معلولین، وزارت صحت عامه، وزارت امور زنان همکاری می نماید. به خاطر نقش مهم وزارتخانه ها، کمک برنامه ای را برای ارزیابی ظرفیت سازمانی وزارت دولت در امور شهدا و معلولین تطبیق نمود که برای ارزیابی فرصتها و انکشاف منجمنت و ارائه خدمات استفاده شد.

برنامه ظرفیت سازی شامل ورکشاپ ها، شبکه تبادل نظر، مدل های یادگیری الکترونیکی با حمایت کمک های تخنیکی شغلی، رهنمایی و هدایت نمودن می باشدبرنامه کمک از اغاز الی اپریل ۲۰۲۱ بیشتر از ۱۲۲ برنامه آموزشی را در ۳۴ ولایات دایر نموده است كه در آن ۳۰۰۰ كارمند دولت در سطح مرکز، ولایت و ولسوالی اشتراک کرده اند.

ارتباطات و تبلیغات

برنامه کمک به منظور اگاهی عامه دربارۀ مساعدت‌ها و کمک‌های موجود برای قربانیان و حقوق‌شان، از وسایل مختلف تبلیغاتی مانند رسانه ها گروهی، رسانه اجتماعی، فعالیت های اجتماعی، کمپین ها، مواد چاپی و ورکشاپ های اطلاع رسانی عمومی استفاده می کند.

حمایت از زنان:

زنان به طور مستقیم و غیرمستقیم از جنگ متاثر میشوند، زیرا مرگ و یا جراحت سرپرست مرد یک خانواده باعث قطع درامد یک خانواده شده می تواند. کارمندان زن واجد شرایط برنامه کمک برای زنان کمک ها را بعد از واقعه به شکل عاجل و اضطراری ارائه می نمایند تا بتوانند آینده خود را دوباره بسازند. زنانی که در اثر جنگ ها متضرر شده باشند تشویق میگردند تا برای دریافت کمک های به موقع و مناسب به کارمندان زن برنامه کمک تماس بگیرند.

mmd

ادارات همکار:

برنامه کمک همه فعالیت های خود را در هماهنگی با دولت در سطح مرکز و ولسوالی ها، بزرگان محلی، جامعه مدنی و سازمان های غیردولتی انجام می دهد.

 

ایمیل: comac@blumont.org and comac-inquiries@blumont.org

 

برنامه کمک به افراد آسیب دیده از جنگ کمک رایگان ارائه می نماید. اگر در جریان عریضه نمودن و یا پروسه توزیع مساعدت از شما خواسته شود تا هزینهای را پرداخت نمایید، لطفا ان را از طریق ایمل  hotline@blumont.org با ما شریک بسازید. هویت شما محرم نگاه داشته می شود.

یاداشت:

آیا شما افراد ملکی هستید که از اثر جنگ، عملیات نظامی، حملات تروریستي، بمباردمان هوایی، مواد انفجاری، ماین‌های زمینی، و سایر حوادث متضرر شده اید؟

 

با ما تماس بگیرید تا کمک‌های عاجل و طولانی مدت را به موقع به شما فراهم نماییم.

شمارها تماس:

حوزه مرکزی: (کابل): +93(0) 729068549

حوزه جنوب (قندهار) : +93(0) 729068596

حوزه شرق ( ننگرهار): +93(0) 729068617

حوزه غرب ( هرات) : +93(0) 729069119

حوزه شمال ( بلخ ) :     +93(0) 729069118